Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikiantis Nacionalinio vėžio centro pacientų ir jų draugų Skaitytojų klubas birželio mėnesį baigė jau penktąjį skaitymo sezoną.
Klubo vadovės Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė pasidžiaugė, kad šiais metais klubo narės galėjo dalyvauti ir sezono baigiamajame renginyje – vasaros stovykloje Nacionalinės bibliotekos mokymų bazėje Pakretuonėje. Šių metų vasaros stovyklos programoje netrūko kūrybinių veiklų: poezijos rašymo gamtoje, istorijų kūrimo, judesio terapijos ir užsiėmimo pagal lietuviškų dainų tekstus.
Per sezoną skaitytojų klube perskaityti 9 romanai. Labiausiai klubo narėms įsiminė ukrainiečių rašytojo Andrej Kurkov romanas „Pilkosios bitės“. Skaitymo bičiulės mano, kad ši knyga svarbi dėl jos realaus pozityvumo kalbant apie sudėtingą situaciją karo metu.
Rugsėjo mėnesį NVC pacientų ir jų draugų Skaitytojų klubas pradės jau VI-ąjį skaitymo sezoną ir kvies prisijungti naujus narius. Klubo veikla remiasi ne tik skaitymu, bet ir diskusijomis apie kartu iki susitikimo perskaitytą romaną. Pokalbiuose atsiskleidžia nuomonių įvairovė, savitas žvilgsnis į turinį, siužetą, jo detales. Jau susiklosčiusi klube atvirumo ir tarpusavio pasitikėjimo atmosfera skatina ir toliau puoselėti bendrystę.
Norinčius įsitraukti į klubo veiklą registruosime rugsėjo pradžioje. Apie vykstančią registraciją pranešime nacionalinės bibliotekos portale lnb.lt ir socialinių tinklų facebook paskyroje.
Informacija paskutinį kartą naujinta 2026-06-22



